Markaların Dili

0
532
views
yorganevi.com

Ticari anlamda bilinen en eski logolardan biri de Alman ressam Albrecht Dürer’in resimlerinde imza olarak kullandığı logosudur.Yanda Madrid Museo Nacional del Prado’da bulunan 1498 tarihli “Self Portrait at 26” resmindeki logosu görülmektedir.Dürer imzaldığı tüm çalışmalarında bu imza-logoyu kullanmıştır.

Adidas,1920’de Bavyeralı kunduracı Adolf Dassler, takma adı ‘Adi’ ve soyadının ilk üç harfini verdiği Adidas’ı kardeşi adidasRudolph’la beraber kurar. İkinci Dünya Savaşı sonrası iki kardeş kavga eder ve ayrılır. Adolf, ünlü üç bantı Adidas’ta kullanmaya başlar, kardeşi Rudolph da gidip Puma markasını üretir.

Adobe,grafik yazılımlarıyla endüstrinin en önde gelen firmalarından birisi olan Adobe, ismini kurucusu John Warnock’un evinin arAdobekasındaki Adobe Koyu’ndan alıyor.

Alfa RomeoAlfa Romeo ,logo tasarımı, İtalya’nın Milano şehri ile ülkenin soylu ailesi Visconti etrafında dönüyor. Kırmızı haç soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti Ailesi’nin armasından alındı.

Galeriye giriş için bir resme tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here